Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontaktformulär








 


OBS! Vill du ha svar, ange e-post eller telefonnummer!




Fakultetskansliet för naturvetenskap

vid Naturvetenskapliga fakulteten

Fakultetskansliet för naturvetenskap
Box 460
405 30 Göteborg
Leveransadress: Guldhedsgatan 5 A, 413 20 Göteborg
Besöksadress: Guldhedsgatan 5a, 405 30 Göteborg

Webbplats: www.science.gu.se
Epost: info@science.gu.se

Kanslichef: Gustav Bertilsson Uleberg

Om enheten

Fakultetskansliet för naturvetenskap ger stöd till fakultetens styrelse och ledning samt verksamheten vid institutioner och infrastrukturer. Kansliets uppgift är att verka för att den forskning, utbildning och samverkan som bedrivs vid Naturvetenskapliga fakulteten får det verksamhetsstöd dessa kärnområden behöver. Kansliet är en specialistfunktion vars uppgifter bland annat består av:

  • Planering
  • Uppföljning
  • Stöd till beredningsgrupper och nämnder
  • Handläggning av ärenden och remisser
  • Administrativt verksamhetsstöd
  • Intern och extern kommunikation
  • Samverkan
  • Internationalisering

Välkommen att kontakta oss!

 

Personer

Visar 1 - 20 av 20

Namn Titel Telefon E-post
Backman, Anders Projektledare, administrativ 0766-472771 anders.backman@gu.se
Bertilsson Uleberg, Gustav Kanslichef 031-786 5250 gustav.bertilsson.uleberg@science.gu.se
Carlberg, Marcus Utbildningshandläggare 031-786 9854 marcus.carlberg@science.gu.se
Eliasson, Carina Kommunikatör 031-786 9873 carina.eliasson@science.gu.se
Emanuelsson, Marie Fakultetssekreterare 031-786 9876 marie.emanuelsson@science.gu.se
Fransson, Elin Utbildningshandläggare 031-786 9851 elin.fransson@science.gu.se
Hoff, Erika Kommunikatör 031-786 9872 erika.hoff@science.gu.se
Karlsson, Robert Kommunikatör 031-786 9871 robert.karlsson@science.gu.se
Lernborg, Eva Fakultetsekonom 031-786 9881 eva.lernborg@science.gu.se
Lundgren, Ullika Miljösamordnare/​ansvarig 031-786 9870 ullika.lundgren@science.gu.se
Magnusson, Linnéa Kommunikatör 031-786 5125 linnea.magnusson@science.gu.se
Olshammar, Gabriella Forskningssekr 031-786 9875 gabriella.olshammar@gu.se
Persson, Camilla Kommunikatör 031-786 9869 camilla.persson@science.gu.se
Ragnebäck, Peter Fakultetscontroller 031-786 9880 peter.ragneback@science.gu.se
Rung, Emilia Forskningsrådgivare 031-786 5238 emilia.rung@science.gu.se
Skönvall, Helena Personalgeneralist 031-786 6355 helena.skonvall@science.gu.se
Svensson Strandevall, Marie Utbildningsledare 031-786 9885 marie.strandevall@science.gu.se
Tallgren, Henrik Fakultetssekreterare 031-786 9874 henrik.tallgren@science.gu.se
Thompson, Tanja Kommunikationschef 031-786 9886 tanja.thompson@science.gu.se
Öjhage, Jenny Utbildningshandläggare, Studievägledare 031-786 9851 jenny.ojhage@science.gu.se

Visar 1 - 20 av 20

Sidansvarig: Tanja Thompson|Sidan uppdaterades: 2017-03-14
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?