Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontakta oss

Vill du ha mer information om våra aktiviteter? Kontakta ansvarig lärare för respektive ämne/institution eller skolkontaktsansvarig på fakulteten.

Naturvetenskapliga fakulteten

Marie Strandevall, utbildningsledare
Tel: 031-786 98 85,  é-post: marie.strandevall@science.gu.se

Kommunikativt stöd för skolkontakter
Camilla Persson, tel: 031-786 9869
E-post: camilla.persson@science.gu.se

Institutionen för biologi och miljövetenskap

Urban Olsson, tel: 031-786 34 53
E-post: urban.olsson@bioenv.gu.se

Catharina Olsson, tel: 031-786 3677
E-post: catharina.olsson@bioenv.gu.se

Institutionen för kemi och molekylärbiologi

Ingrid Johansson, tel: 031-786 2575
E-post: ingrid.johansson.4@gu.se

Martin Billeter, tel: 031-786 3925
E-post: martin.billeter@gu.se

Institutionen för fysik

Jonas Enger
E-post: jonas.enger@physics.gu.se

Institutionen för geovetenskaper

David Rayner, tel: 031-786 4849
E-post: david.rayner@gvc.gu.se

Institutionen för kulturvård

Göran Andersson, tel: 031-786 9340
E-post: goran.andersson@conservation.gu.se

Institutionen för marina vetenskaper

Matz Berggren, tel: 031-786 9528
E-post: matz.berggren@marine.gu.se

Institutionen för matematiska vetenskaper

Laura Fainsilber, tel: 031-772 35 60
E-post: laura@chalmers.se

Mötesplats Matematik

Sven Lovén centrum för marin infrastruktur

Tjärnö
Martin Larsvik, tel: 031-786 96 21
E-post: Martin.Larsvik@loven.gu.se 

Kristineberg
Marie Moestrup Jensen, tel: 031-786 9566
E-post: marie.moestrup.jensen@gu.se


 

Kontaktinformation

Naturvetenskapliga fakulteten

Box 460, 405 30 Göteborg

Besöksadress:
Guldhedsgatan 5A

Telefon:
031-786 00 00 (växel)

Sidansvarig: Tanja Thompson|Sidan uppdaterades: 2016-10-20
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://science.gu.se/skolkontakter/fortbildning/kontakt/
Utskriftsdatum: 2017-09-23