Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Fakultetsstyrelsen

Fakultetens högsta beslutande organ är fakultetsstyrelsen. Naturvetenskapliga fakultetsstyrelsens ledamöter 2015-07-01 — 2018-06-30:

Företrädare för verksamheten:

Porträtt på Elisabet AhlbergDekan och professor Elisabet Ahlberg
Institutionen för kemi och molekylärbiologi
Tel: 031-786 9002
E-post: ela@chem.gu.se

 



Porträtt på Ola WetterbergProdekan och professor Ola Wetterberg
Institutionen för kulturvård
Tel: 031-786 4702
E-post: ola.wetterberg@conservation.gu.se

 



Porträtt på Raimund FeifelProfessor Raimund Feifel

Institutionen för fysik
Tel: 031-786 9160
E-post: raimund.feifel@physics.gu.se

 

 

Porträtt på Jörgen JohnssonProfessor Jörgen Johnsson
Institutionen för biologi och miljövetenskap
Tel: 031-786 3665
E-post: jorgen.johnsson@bioenv.gu.se
 

 

 

Porträtt på Jana MadjarovaBiträdande professor Jana Madjarova
Institutionen för matematiska vetenskaper
Tel: 031-772 3531
E-post: jana@chalmers.se

 



Portträtt på Gunnar NymanProfessor Gunnar Nyman

Institutionen för kemi och molekylärbiologi
Telefon: 031-786 9035
E-post: nyman@chem.gu.se

 



porträtt på Ingalill NyströmUniversitetslektor Ingalill Nyström

Institutionen för kulturvård
Telefon: 031-786 5701
E-post: ingalill.nystrom@conservation.gu.se

 

 

Administrativ chef Helena Rafstedt
Institutionen för matematiska vetenskaper
Telefon: 031-772 3507
E-post: helena.rafstedt@chalmers.se

portträtt på Tobias RüttingUniversitetslektor Tobias Rütting
Institutionen för geovetenskaper
Telefon: 031-786 1874
E-post: tobias.rutting@gvc.gu.se





porträtt på Anna WåhlinProfessor Anna Wåhlin
Institutionen för marina vetenskaper
Telefon: 031-786 2866
E-post: anna.wahlin@marine.gu.se



 

Portträtt på Deling ChenVicedekan och professor Deliang Chen,
närvaro- och yttranderätt
Institutionen för geovetenskaper
Tel: 031-786 4813
E-post: deliang@gvc.gu.se




Porträtt på Stefan HulthVicedekan och professor Stefan Hulth,
närvaro- och yttranderätt
Institutionen för marina vetenskaper
Tel: 031-786 9024
E-post: stefan.hulth@gu.se

 

Företrädare för de studerande:

portträtt på Axel AnderssonAxel Andersson
Studeranderepresentant
E-post: gusandaxf@student.gu.se

 

 

 

Portträtt på Hanna ErikssonHanna Eriksson
Studeranderepresentant
E-post: guserihaab@student.gu.se 

 

 

 

Greger Hammarin
Doktorandrepresentant
E-post: greger.hammarin@gu.se

porträtt på Johan Ben Mohammad Johan Ben Mohammad (ersättare)
Studeranderepresentant
E-post: natsek@gota.gu.se

 

 

  

Företrädare för personalorganisationerna, med närvaro- och yttranderätt:


porträtt på Klas ErikssonKlas Eriksson, SACO
Kansli LUN
Telefon: 031-786 5793
E-post: klas.eriksson@gu.se

 

 

 

Anna Nilsson, OFR-S ST-ATF
Institutionen för globala studier
Telefon: 031-786 4300
E-post: anna.nilsson@globalstudies.se

portätt på Lars NordvallLars Nordvall
, SEKO
Sektionen för lokalt IT-stöd Syd
Telefon: 031-786 3934
E-post: lars.nordvall@chem.gu.se


 

Sekreterare i fakultetsstyrelsen:

Porträtt på Tanja ThompsonTanja Thompson 
Fakultetskansliet för naturvetenskap
Box 460, 405 30 Göteborg
Telefon: 031-786 98 86,  
E-post: tanja.thompson@science.gu.se

 

 

Sidansvarig: Tanja Thompson|Sidan uppdaterades: 2018-02-05
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://science.gu.se/fakulteten/Organisation/fakultetsstyrelsen/
Utskriftsdatum: 2018-02-23